Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį auginant gėles?

Gėlių auginimas Lietuvoje vis labiau populiarėja, nes tai yra ne tik puiki galimybė įdomiai praleisti laiką, tačiau netgi ir paversti tai į nedidelį verslą. Vis dėlto, gėlių auginimas reikalauja ne tik entuziazmo, tačiau ir tam tikrų žinių. Būtent apie dalykus, svarbius žinoti norint auginti gėles, šiandien ir kalbėsime.

Gėlės

Pasirūpinkite idealiai gėlėms tinkančiu dirvožemiu
Skirtingos gėlių rūšys mėgsta skirtingą dirvožemį, todėl pasidomėti tuo, kokį dirvožemį mėgsta sodinamos gėlės, bei jo parūpinti, yra išties labai svarbu.  Nuo dirvožemio iš esmės priklauso visas gėlių augimo procesas, todėl esant blogam dirvožemiui gėlių auginimas gali pakankamai greitai pasibaigti visišku fiasko.

Tinkamai parinkite vietą
Atsakingai gėlių auginimui parinkta vieta yra ypatingai svarbus gėlių auginimo aspektas – taip yra dėl to, nes būtent nuo vietos priklauso gėlių gaunami saulės spinduliai bei apsauga nuo vėjo. Pirmuoju aspektu stenkitės rinktis vietą, kurią saulė pasiekia be jokių problemų – daugelis gėlių tiesioginius saulės spindulius mėgsta, tad tai padės jų augimui. Jei kalbant apie apsaugą nuo vėjo, tai yra išties labai svarbu, nes nuolatinis į gėles pučiantis vėjas gali ne tik priversi jas išsigimti, tačiau netgi ir neleisti visiškai užaugti, dėl ko gėlių auginimui reikėtų rinktis iš šonų uždaras vietas.

Nuolatos jas prižiūrėkite
Nuolatinė priežiūra, auginant gėles, yra komponentas, be kurio tikėtis gero galutinio rezultato yra tiesiog neįmanoma. Pirmiausia, nuolatinė priežiūra yra svarbi dėl to, kad gėlės galėtų nuolatos gauti drėgmės bei trąšų, kas skatintų jų augimą. Taip pat, nuolatinė gėlių priežiūra yra ypač svarbi ir dėl ravėjimo, kad kiti augalai netrukdytų gėlių augimui. Galiausiai – nuolatos prižiūrėti gėles yra ypač svarbu ir dėl to, kad galėtumėte iš anksto pastebėti ligų užpultus augalus, kas leis sustabdyti tokias ligas nuo plėtimosi į kitas gėles.